Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

533 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin zbulon: “Ja reagimi qe ka pasur Marotta pasi ka degjuar fjalet e Contes. Ai ka kerkuar menjehere…”

Biasin zbulon: “Ja reagimi qe ka pasur Marotta pasi ka degjuar fjalet e Contes. Ai ka kerkuar menjehere…”
Inter Club Staff

Nga rreshtat e Libero, Fabrizio Biasin ka komentuar deklarratat e leshuara nga Antonio Conte diten e djeshme per ANSA.

“Ato deklarata te bejne te kuptosh qe nuk eshte ideja e tij qe te gjeje pakte apo te dorezoje doreheqjen nga Interi.”

“Por ai beson te fakti se klubi duhet ta kenaqe ne idene e tij per “revolucion” nese perdor kete taktike duke sulmuar drejtues te Interit qe nuk jane ne lartesine e duhur.”

“Morali eshte se Marotta nuk e ka pritur aspak mire konferencen e tij. Ai ka kerkuar menjehere shpjegime nga drejtuesit e tjere nese ka ndodhur dicka.”

“Por pergjigje nuk ka, dhe Marotta deshiron te dale nga kjo situate sa me shpejt te jete e mundur.”

“Gjithesesi, une kam arritur ne tre konsiderata finale.”

“E para: E gjithe kjo rremuje mund te ishte evituar. Interi ka ende probleme menaxhimi, por kane te bejne shume me nivelin e rritjes se klubit zikalter vit pas viti. Mundej (dhe duhej) te perballej me drejtuesit ne menyre private.”

E dyta: Te mos vazhdohet me Conten do te ishte shume e rrezikshme. Kundershtite karakteriale ekzistojne, por karakteri i tij ky eshte dhe kapaciteti i tij eshte akoma me i larte se kaq. Gjithesesi teknikud duhet ta kuptoje njehere e mire nese beson apo jo ne nje te ardhme si interist apo po kerkon nje menyre per te dale sa me i lare i mundshem.

E treta: Interi eshte me te vertete “e cmendur”, kush ka provuar qe te fike zjarrin e cmendurise se perhershme te klubit (ne te keq, por edhe ne te mire), ne fund, nuk ka bere asgje vecese sa e ka shtuar ate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.