Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

488 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Biasin zbulon: “Merkato Inter, dicka e pabesueshme ka ndodhur. Nese Conte do vendose se ekziston…”

Biasin zbulon: “Merkato Inter, dicka e pabesueshme ka ndodhur. Nese Conte do vendose se ekziston…”
Inter Club Staff

Sot eshte dita e fundit e merkatos se dimrit, por qe duket se do te jete po aq e vaket sa te gjitha ditet paraardhese.

Per shkak te pandemise, ka qene nje nga merkatot me te varfra te viteve te fundit e kjo gje eshte shume e dukshme.

Ashtu si nenvizon edhe Fabrizio Biasin nga kolonat e Libero, kjo merkato ne nje fare menyre nuk ka filluar kurre.

“Mungon lenda e pare dhe jemi ne nje moment kur shume klube nuk e dine a do paguajne dot lojtaret e tyre deri ne fund te sezonit.”

“Po, sot per sot futbolli eshte ky, pertej cdo thashethemi. Nderkohe Interi. Zikalterit deri me tani kane bere nje asgje te madhe.”

“Zero hyrje… nuk ndodhte prej… nuk e di, mbase kurre nuk ka ndodhur. Ne realitet dicka shume e pabesueshme ka ndodhur.”

“Nje lojtar pas nje viti qe nuk po arrinte te dukej dot, ka nxjerre ne pah cilesite e tij dhe eshte dukur me ne fund.”

“Quhet Eriksen dhe vjen nga Danimarka e ne javen e fundit ka treguar se nga cfare brumi eshte i bere ai.”

“Disa topa di ti luaje vetme ai. Eshte tranjeri ama ai qe do te vendose nese do kerkoje nje futboll prej maestro, apo deshiron me shume intensitet.”

“Por e rendesishme eshte qe Interi perforcimin e saj e ka ne shtepi. Por duhet te pranojme se sot ai eshte nje zevendes-Brozovic e ne do te jemi ketu per te pare si do te shkoje gjithcka.”

“Me perjashtim te ndonje mrekullie, ai do te mbetet vetem nje alternative e kroatit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.