Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,494 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

BIG ne vere: Marquinhos e Verratti. Ne liste edhe L. Gustavo, James Rodriguez e Sanchez. Ne pankine…

BIG ne vere: Marquinhos e Verratti. Ne liste edhe L. Gustavo, James Rodriguez e Sanchez. Ne pankine…
  • On 26/11/2016, 11:22

Dy mbrojtesa qendre, nje mbrojtes krahu, dy mesfushora e nje sulmues me peshe. Keta do jene objektivat e Inter per ne qershor. Ne vere Suning do kthehet i Cmendur duke shpenzuar shume, ne janar do mendohet per spastrimin e skuadres e shume shitje. Corriere dello Sport hyne ne detaje:

Ne mbrojtje emri i pare eshte ai i Marquinhos nga Psg. Situata e tij duhet verifikuar pasi me parizienet eshte shume e veshtire te besh marveshje, sidomos tani qe edhe Thiago Silva po mendon largimin. Eshte tratative shume e komplikuar por edhe mund te behet. Alternativa eshte Lindelof i Befica, Kjaer i Fenerbahce e Acerbi i Sassuolo.

Ne mesfushe perseri do trokitet tek Psg: Marco Verrati: “Agjenti i ish lojtarit te Pescara eshte kontaktuar dhe ka shprehur pelqeimin e tij ne nje levizje te mundshme tek Inter. Italianet e tjere jane Bernardeschi e Berardi.

Ndersa per nje Top-Player endrra me leket e kinezeve eshte shume e realizueshe. Luiz Gustavo per mesfushen, James Rodriguez trekuartist e Alexis Sanchez per sulmin. Mund te ndryshohet edhe trajneri. “Pioli ka nje kontrate deri ne 2018, por duhet te coj Interin ne Champions League. Nese nuk ndodh keshtu, athere Simeone eshte alternativa e pare. Alternativa e tij quhet Loco Biesla”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.