Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bild – Interi shume e interesuar per dy super talentet e Red Bull Leipzig. Zikalterit kane filluar…

Bild – Interi shume e interesuar per dy super talentet e Red Bull Leipzig. Zikalterit kane filluar…
Inter Club Staff

Zikalterit me sa duket kane hedhur syte nga Bundesliga.

Nderkohe qe skuadra e Spallettit po punon per te kapur objektivin e quajtur Champions League, Interi po pergatit qe tani fushaten e blerjeve per veren e ardhshme.

Sipas asaj qe tregohet nga e perditshmja shume e njihur gjermane Bild, zikalterit kane vene syte tek dy nga lojtaret me te talentuar te Liepzig.

Ja cfare shkruan Bild ne faqet e saj sot:

“Interi deshiron te vere duart mbi Marcel Sabitzer dhe Emil Forsberg. Pikerisht per kete arsye, me rastin e sfides se djemve te Ralph Hasenhuttl dhe Bayern Munich, ne shkallet e stadiumit ka qene prezent edhe Ivone De Franceschi, vezhgues i Interit, i cili ka ka pare me shume kujdes dy lojtaret nga afer.

Image result for forsberg

Red Bull Liepzig eshte ne ankth sidomos per situaten e Marcel Sabitzer, i cili ka me kete skuader nje kontrate deri me 2021.

Klubi deshiron te rinovoje me te, por ai, te pakten per momentin, frenon.

Ne janar vete lojtari kishte deklaruar:

Related image

“Deshiroj te di objektivat e ardhshem te klubit. Klubi duhet te kete nje drejtim: per shembull, cfare planesh ka me tranjerin dhe cfare lloj lojtaresh duan. Do te analizoj keto aspekte dhe me pas do te marr nje vendim”.

Interi ne kete pike po e ndjek shume me kujdes ceshtjen e tij dhe te suedezit. Ausilio eshte shume i interesuar. Per momentin po pritet momenti i duhur per tu hedhur ne sulm.

Keshtu e mbyll shkrimin e saj Bild.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.