Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,511 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

BILD ne Gjermani e sigurt: “Inter, gati te shpenzoje 30 milione euro per lojtarin e Dortmund? Ja detajet.”

BILD ne Gjermani e sigurt: “Inter, gati te shpenzoje 30 milione euro per lojtarin e Dortmund? Ja detajet.”
Inter Club Staff

Me sa duket, gazeta e njohur gjermane Bild eshte shume e bindur se Manuel Akanji eshte nje piste e nxehte per Interin.

Pasi kane nxjere nje lajm te tille ditet e kaluara, ata diten e sotme kane konfirmuar gjithcka duke treguar edhe te reja te tjera.

Me sa duket, sipas tyre, Inter eshte gati te paguaje deri ne 30 milione euro per te siguruar sherbimet e 26 vjecarit.

Por kjo shifer nuk duket shume realiste ne kete moment duke qene se ai ka nje kontrate ne skadence ne vitin 2023.

Bild - Akanji pista calda per la difesa: Inter pronta a spendere fino a 30 milioni di euro

Ja cfare shkruajne ata: “Inter po mendon per nje lojtar per te zevendesuar Milan Skriniar qe ka marre drejtimin e Paris Saint Germain”.

“Keshtu, syte e Interit jane drejtuar nga Manuel Akanji i cili eshte nje piste shume e rendesishme per klubin nga Milano”.

“Deri me tani, Dortmund ka bere me dije se ne tavoline mund te ulet vetem me nje oferte 20 milione euro fillestare”.

“Por deri me tani, dicka e tille nuk ka ndodhur sepse Dortmund ne total kerkon 30 milione, ku 20 duhet te jene cash dhe te tjera bonuse. Gjithesesi, duket se Inter ka nga ana e saj deshiren e lojtarit qe mund te vendose edhe ta dergoje kontraten e tij ne skadence…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.