Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

384 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

BILD zbulon: “Ja oferta e fundit qe Bayern i ka bere Interit per Perisic.”

BILD zbulon: “Ja oferta e fundit qe Bayern i ka bere Interit per Perisic.”
Inter Club Staff

Eshte ende per tu vendosur e gjithe e ardhmja e Ivan Perisic sepse siper tij ka shume pikepyetje ne kete moment.

Huazimi i tij do te perfundoje ne fund te sezonit si rregull, edhe pse data e fundit qe Bayern te ushtronte te drejten ishte 15 maji.

Tashme Ivan Perisic do te vazhdoje te luaje per Bayern deri sa Bundesliga te mbaroje por mbi te gjitha, ai deshiron te kuptoje i pari te ardhmen e tij dhe se ku do te luaje.

Gjermanet edhe pse nuk e kane perdorur te drejten e blerjes prej rreth 20 milione eurosh, nuk deshirojne ta humbasin lojtarin.

Ashtu si tregon Bild, tratativa per Perisic mund te shkoje perpara pavarsisht tratatives per Sane.

Bayern Munich i ka bere nje oferte te re Interit per lojtarin: i ka ofruar zgjatjen e huazimit per 4 milione euro.

Normalisht jo nje lajm i mire ky per Interin qe lojtari ne ka jashte planeve dhe deshiron qe ta shese perfundimisht.

Por Bayern e ka motivuar oferten e saj duke cituar problemet ekonomike qe kane te bejne me situaten e pandemise. Ne keto momente, po pritet nje pergjigje nga Interi qe mund te vije brenda pak ditesh.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.