Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,907 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Blanc refuzon, Ausilio dhe Gardini bllokojne Piolin deri ne 2018. Suning braktis pisten e huaj?

Blanc refuzon, Ausilio dhe Gardini bllokojne Piolin deri ne 2018. Suning braktis pisten e huaj?
Inter Club Staff

Nderkohe qe Interi pritet te zyrtarizoje largimin e Frank De Boer, drejtori gjeneral Gardini dhe drejtori sportiv Ausilio kane bllokuar Stefano Piolin (marreveshje deri ne qershor 2018), natyrisht ne pritje te drites jeshile finale te Suning, qe automatikisht do te hapte nje diskutim me Lazion, klub me te cilin Pioli eshte ende i lidhur me klubin e tij te vjeter. Guidolin dhe Mandorlini duken tashme te mundur.

Me pak fjale, pankina e Interit rikthehet keshtu italiane, shkruan Gazzetta dello Sport, edhe pas deshires se drejtuesve te medhenj te klubit qe kerkonin nje profil me internacional. Jane te lire per shembull Bielsa, Villas Boas dhe Hiddink, por askush nuk ka qene bindes per drejtuesit Italian qe kane menduar se vetem nje Italian mund ta sjelle ne shina Interin. Blanc dhe Leonardo? Edhe ata do te paraqisnin zgjedhje te mira, por me afatgjate, dicka qe nuk ka nevoje Interi. Me siguri, tranjeri qe do te vije do te qendroje vetem gjashte muaj, ne pritje te nje projekti te ri, te disatin ne shtepine Inter.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.