Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bleacher Report – Ja emrat e 10 super talenteve qe do mbajme mend ne fund te sezonit!

Bleacher Report – Ja emrat e 10 super talenteve qe do mbajme mend ne fund te sezonit!
Inter Club Staff

Sezoni i ri 2018-2019 qe sapo ka filluar, mund te beje qe te sjelle ne syte e te gjitheve disa yje te futbollit te se ardhmes.

Te rinj me plot potencial por qe do te kene edhe minuta e duhura per te shkelqyer me skuadrat e tyre.

Disa prej tyre jane te konfirmuar qe tani, disa te tjere duan te konfirmohen kete sezon por ne fund te fundit, jane pikerisht keto talente qe ngrohin zemrat e tifozeve dhe i zemerojne ata kur tranjeri nuk i hedh ne fushe nga minuta e pare.

Bleacher Report tregon se per te bere kete klasifikim jane inspiruar nga vera e zhvilluar nga blerja me e re e Interit, Lautaro Martinez qe ka shkelqyer me te vertete shume.

Por kush jane 10 lojtaret e rinj qe pritet te shkelqejne sezonin qe vjen dhe jane ne gare per te marre etiketimin si futbolliste te se nesermes?

Ja lista e plote nga Bleacher Report ku bejne pjese edhe dy lojtare te Interit:

1 – Lautaro Martinez, 20 vjec, Inter.

2 – Togay Ndombele, 21 vjec, Lyon.

3 – Goncalo Guedes, 21 vjec, Paris Saint-Germain

4 – Arthur, 22 vjec, Barcelona.

5 – Alvaro Odriozola, 22 vjec, Real Madrid.

6 – Milan Skriniar, 23 vjec, Inter.

7 – Ruben Neves, 21 vjec, Wolves.

8 – Rony Lopes, 22 vjec, Monaco. 

9 – Kingsley Coman, 22 vjec, Bayern Munich.

10 – Tomothy Weah, 18 vjec, Paris Saint-Germain.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.