Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,111 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bluzat 2015/16, Pak Trapattoni dhe pak Mourinho: Ndermjet Uefes dhe Tripletes! Ky eshte Interi i ri…

Bluzat 2015/16, Pak Trapattoni dhe pak Mourinho: Ndermjet Uefes dhe Tripletes! Ky eshte Interi i ri…
Inter Club Staff

26 maji per te abonuarit e sezonit te ri do te jete nje date per tu shenuar. Ndersa 31 maji per tifozet e tjere, ne ndeshjen e fundit sezonale ndaj Empolit ne Meazza. Tashme po numerohen ditet dhe te gjithe tifozet mezi po presin per bluzet e reja kaq shume te perfolura keto dite.

Zikalterit do te rikthehen ne te kaluaren, me sakte ne zikaltren klasike: Asnje ‘modernizim’, do te jete bluze me shirita te zinj dhe blu. Nje bluze qe do te kujtoje pjeserisht Interin e 1990/91, Interin e rekordeve, skuadren qe me Trapattonin ne krye fitoi Kupen Uefa duke mundur ne finale Romen.

Por bluza e re do te kujtoje edhe Interin e Tripletes, Interin e 2010, edhe pse bluza atehere i kishte shiritat pak me te gjere. Por ajo qe te kujton me shume 2010 do te jete bluza e dyte, pothuajse identike me ate vit. Bluzat e reja te Interit keshtu jane te frymezuara nga dy Inter fitues, me shpresen qe ardhmja do te kete nje Inter serisht fitues. Tifozet jane ne pritje!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.