Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,288 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bolingbroke zbulon: “Suning merr persiper edhe nje pjese te madhe te borxheve te Interit”

Bolingbroke zbulon: “Suning merr persiper edhe nje pjese te madhe te borxheve te Interit”
Bujar Berishaj

Zbulim i rendesishem ai i Michael Bolingbroke per mikrofonat e Reuters sa i perket investimit te Suning Commerce Group te Interi.

Sipas asaj qe thote CEO aktual zikalter, pervec aksioneve, Suning ka marr persiper edhe nje pjese te madhe te borxheve te klubit pa specifikuar megjithate natyren e tyre.

Lajmi ka shume rendesi per arkat e Interit duke pare qe klubi duhet te shkoj dhe te negocioj perseri me UEFA-ne per situaten e vet dhe t’i kete financat ne rregull, fale nderhyrjes te grupit kinez edhe ne ceshtjen e borxheve, diskutimet me UEFA do jene me te thjeshta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.