Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 17, 2019

Scroll to top

Top

820 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bomba nga Anglia: “Ja super oferta qe Manchester City ka bere gati per Skriniar ne vere: shifer rekord per klubin!”

Bomba nga Anglia: “Ja super oferta qe Manchester City ka bere gati per Skriniar ne vere: shifer rekord per klubin!”
Inter Club Staff

Interi po pergatitet qe te perballet me nje vere qe do te jete shume e nxehte per nje lojtar: Milan Skriniar. 

Mbrojtesi sllovak, ne kete sezon te dyte me Interin, ka konfirmuar qe nuk ka qene thjesht nje rastesi sezoni i shkuar dhe po zhvillon nje sezon edhe me te mire se ai vjet.

Keshtu (ashtu si pritej ne fakt), shume klube te medha europiane jane vene ne radhe per te me oferta super milionere.

Sipas asaj qe tregon sot e perdtishmja angleze Mirror, Manchester City ka gati qe te invesoje plot 85 milione sterlina (pothuajse 100 milione euro) per kartonin e mbrojtesit qendror zikalter duke sfiduar keshtu kushurinjte e Manchester United qe prej kohesh e kerkojne sllovakun qe ne kohen kur ata i drejtonte Jose Mourinho.

Me Kompany dhe Otamendin ata i kane kaluar prej kohesh 30 vitet mesatare ne mbrojtje dhe po kerkojne rinovimin e ketij reparti.

Guardiola shikon tek Skriniar liderin e se ardhmes per mbrojtjen e skuadres se tij dhe deshiron ti jape atij celesat e repartit.

Ky eshte nje operacion qe nese do te realizohet do te behej menjehere transferimi me i shtrenjte ne historine e Manchester City qe do te rrezonte keshtu edhe vleren e paguar ne 2015 per Kevin de Bruyne prej 68,4 milione sterlinash.

Mbi Skriniar pervec Manchester United dhe Manchester City, prej kohesh ekziston edhe interesi i Real Madrid.

Gjithesesi Interi ne kete moment flitet se ka nje marreveshje per rinovimin qe do te zyrtarizohet shume shpejt. Ky rinovim shihet si nje menyre per te larguar pikerisht keto sirena qe vijne nga jashte Italise por merkato eshte gjithmone e rrezikshme, sidomos per nje si Skriniar.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.