Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 20, 2020

Scroll to top

Top

1,676 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, bombe nga Gazzetta: “Marotta, sulm te dyfishte: per janarin ka emra te pabesueshem ne mesfushe.”

Inter, bombe nga Gazzetta: “Marotta, sulm te dyfishte: per janarin ka emra te pabesueshem ne mesfushe.”
Inter Club Staff

Antonio Conte deshiron qe ta provoje me te gjitha menyrat qe te qendroje si rivali kryesor i Juventusit deri ne fund te ketij kampionati. 

Por per ta bere kete, ka nevoje absolutisht per perforcime te rendesishme ne skuader.

Ja pse sipas asaj qe thuhet nga La Gazzetta dello Sport, zikalterit jane gati qe te levizin ne menyre te rendesishme ne merkaton e radhes.

Me sa duket, po kerkohet nje perforcim shume i rendesishem ne mesfushe por edhe nje zevendes-Lukaku.

Ne radhe te pare, sipas te perditshmes italiane, zikalterit ne mesfushe jane perqendruar ne disa emra te rendesishme: qe nga Vidal qe eshte kerkuar qe ne vere dhe per te cilin do te behet edhe nje tentative tjeter ne janar, duke pare se kiliani nuk po ja del dot qe te luaje titullar me tranjerin e Barcelones, Ernesto Valverde.

Nderkohe emri i dyte per mesfushen eshte ai i Donny van de Beek, nje nga te rinjte me me shume prespektive ne ate pozicion ne Europe dhe qe eshte lidhur me nje kalim te mundshem tek Interi qe ne veren e kaluar.

Por te mos harrojme edhe Tonalin, nje nga mesfsuhoret qe ka me shume talent ne Itali dhe qe kerkohet nga Interi dhe jo vetem (mbi te eshte edhe Juventusi) si edhe Milinkovic-Savic, mbase endrra e madhe e Beppe Marottes dhe Antonio Contes.

Por eshte e veshtire qe Lazio te vendose te heqe dore nga ai ne mesin e sezonit duke pare se Lazio kete sezon po kerkon edhe nje vend ne Champions League.

Ne fund, nje zevendes-Lukaku: Conte ka lene shpesh deri ne fund te lojes sulmuesin belg qe nga fillimi i sezonit duke pare se ne skuader mungon dikush tjeter karakteristikat e tij.

Nje sulmues me karakteristika te ngjashme do i jepte mundesi tranjerit zikalter qe te bente me shume rotacion perpara dhe vete Lukaku te kete me shume kohe per te rekuperuar.

Marotta dhe Interi po punojne per te ardhmen dhe ka emra me te vertete te medhenj tek blloku i tyre, sidomos per mesfushen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.