Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,062 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bombe nga Portugalia: Interi do te largoje Spallettin dhe po studion te mare si tranjer ish-lojtarin e saj…

Bombe nga Portugalia: Interi do te largoje Spallettin dhe po studion te mare si tranjer ish-lojtarin e saj…
Inter Club Staff

Ne rast te mungeses se kualifikimit ne Champions League, Interi po mendon seriozisht te ndryshoje tranjer dhe te shkarkoje Luciano Spallettin. Ne vend te tij ne kete rast do te vinte nje njohje e vjeter, ish-lojtar i Interit, Sergio Conceicao. 

Kete bombe merkatoje e ka leshuar ne Portugali, sajti i njohu i lajmeve, Diario de Noticias e cila ka marre disa informacione te ndryshme mbi teknikun e Portos qe pelqehet shume per menyren se si drejton skuadren dhe sepse eshte nje motivator shume i mire.

Image result for conceicao porto

Drejtori Sportiv, Piero Ausilio, ka marre nje detyre nga klubi: te shenoje te gjithe detajet mbi Sergio Conceicao qe me pas te besohet skuadra tek ai nga vera e ardhshme.

E vetja pengese, e cila per hir te vertetes eshte shume e larte per tu kaluar, eshte klauzola e largimit te tranjerit aktual nese do te deshiroje te largohet ne javet e ardhshme.

Interi – vazhdon Diaro de Noticias – nuk eshte e gatshme te paguaje 15 milione euro per te marre si tranjer ne Milani ish-lojtarin e saj qe ka luajtur ne Itali nga 1998 deri me 2004.

Image result for conceicao inter

E vetmja menyre per tu zgjidhur kjo situate eshte qe te diskutohet ne menyre direkte me presidentin e Portos, Pinto Da Costa.

Per momentin ky lajm mbetet nje thashethem merkatoje sepse te gjitha indikacionet te bejne te mendosh se Interi edhe sezonin e ardhshem do te besoje tek tekniku i saj Spalletti.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.