Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

367 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bookies – Kryegolashenuesi i Serie A, Imobile ne krye. Koeficenti i Icardit…

Bookies – Kryegolashenuesi i Serie A, Imobile ne krye. Koeficenti i Icardit…
Inter Club Staff

Pas golit te mrekullueshem te shenuar ne ndeshjen ndaj Cagliarit, Ciro Immobile eshte tashme pretendenti kryesor per titullin e golashenuesit ne Serie A.

Italiani qe ka ardhur tek Lazio nga nje eksperience jo e mire ne Gjermani dhe Spanje, po shkelqen me bluzen e kryeqytetasve ku ka shenuar shume, por ka shenuar edhe bukur.

Edhe kompanite e basteve besojne tek sulmuesi i Lazios, dhe e konsiderojne ate si favoritin kryesor per te fituar titullun e golashenuesit.

Koeficenti i sulmuesit italian eshte teper i ulet sa pothuajse e bejne ate te sigurt ne fronin e sulmuesave ne kampionatin italian: vetem 1.10 koeficenti i tij.

Shume larg tij ndodhet Mauro Icardi, i cili ka koeficentin 10.

Ndjekin pas tyre Paulo Dybala dhe Dries Mertens me 12, Fabior Quagliarella me 20 dhe Gonzalo Higuain me koeficentin 50.

Kujtojme se Icardi eshte ne kerkim te golit te 100 ne Serie A, gol qe nuk vjen prej muajsh tashme: per here te fundit kapiteni zikalter ka shenuar ndaj Fiorentines ne tranasferten e Firenzes ne ate 1-1.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.