Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 27, 2021

Scroll to top

Top

718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Borja Valero: “Kush e fiton Champions? Uroj mos ta fitoje vetem Juvja. Nese Interi…”

Borja Valero: “Kush e fiton Champions? Uroj mos ta fitoje vetem Juvja. Nese Interi…”
Inter Club Staff

Interi humbi dje 2-0 ndaj Barcelones dhe zikalterit u pane jo pak ne veshtiresi. 

Ne kete ndeshje luajti edhe nje spanjoll per shume minuta: Borja Valero.

Ky i fundit nuk beri ndonje ndeshje shume emocionuese, por kjo edhe per shkak te karakteristikave te kundershtarit.

Gjithesesi, ai ka folur pas ndeshjes dhe eshte intervistuar nga Cadena Ser ku ka komentuar humbjen e Interit ndaj Barcelones:

“Nuk eshte ndonje drame kjo humbje ne Barceklone. Ishte nje nga tre rezultatet dhe ndodhi por asnjehere ama nuk na pelqen qe te humbasim.”

“Rastet qe kemi pasur nuk kemi qene ne gjendje ti konkretizojme ashtu sic duhet dhe keshtu komplikohet cdo gje.”

“Kemi bere gjithcka qe te marim dicka pozitive nga kjo ndeshje, por nuk ka qene e mundur.”

“Mendoj se edhe pa Messin, Marcelona ka luajtur sot ndeshjen me te mire te sezonit, te pakten nga ajo qe pash une sepse disa ndeshje te tyre i kam pare.”

“Kush do e fitoje Championsin? Ka shume ekipe pretendente per fitoren ne fund.”

“Nese ka nje skuader qe uroj te mos e fitoje? Juventusi. Jane perforcuar shume por shpresoj qe te mos e fitojne ata.”

“Modric tek Interi? Do te ishte nje perforcim i madh per ne nese do te vinte por nuk mendoj se Real Madrid do e leshoje nje lojtare si ai.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.