Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

580 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Botta, Chievo e ka kerkuar zyrtarisht: ja kur do te vendoset. Dhe ai…

Botta, Chievo e ka kerkuar zyrtarisht: ja kur do te vendoset. Dhe ai…
Bujar Berishaj

Jo vetem nje bisede formale: Chievo e ka kerkuar zyrtarisht Ruben Bottan!

Presidenti Campedelii ka qene ne Pinetina se bashku me drejtorin sportiv dhe ky qednrim ka qene shume i favorshem per shoqeruesit e lojtarit, i cili nuk e ka pare negativisht nje transferim te tij si huazim. Ne te vertete, eshte e njejta e asaj qe ka bere te ditur Botta, se deshiron te luaj me vazhdimesi per te treguar vleren e tij te vertete.

Tani lojtari do te niset me pjesen tjeter te ekipit ne Islande dhe te enjten pritet nje takim per te vleresuar situaten. Do te vleresohen ofertat qe kane adhur ne tavolinen e Ausilios dhe do te merret nje vendim perfundimtar. Lojtari deshiron ta shoh nese ka propozime tjera pervec atij te Chievos: alternativa zyrtare, jo interesime.

Deri tani, levizja e bere nga Chievo dhe profesionalizmi ne fushe i presidentit Campedelli, ai do te negocioj me lojtarin dhe ka qene i impresionuar nga Botta dhe shoqeruesit e tij. Agjenti i numri 19 do te qendroj ne Itali deri ne fund te muajit per te ndjekur zhvillimin e negociatave te ndryshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags