Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 30, 2020

Scroll to top

Top

193 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Branca e pranon: “Messi tek Interi? Ja sa afer tij ishte Moratti ne 2008: por me pas ndodhi dicka.”

Branca e pranon: “Messi tek Interi? Ja sa afer tij ishte Moratti ne 2008: por me pas ndodhi dicka.”
Inter Club Staff

Gjate nje interviste te gjate te dhene per Libero, ish-drejtori sportiv i Interit, Marco Branca, ka zbuluar detaje rreth nje tratative qe mund te kishte qene nje nder me historiket ne futboll.

Ai ka folur per vullnetin e madh te Morattit (e ka konfirmuar kete per te disaten here) per te blere Lionel Messin nga Barcelona.

Behet fjale per vitin 2008, viti i 100 vjetorit te Interit, kur Moratti deshironte te bente nje dhurate tem madhe per te gjithe tifozet zikalter.

Gazetari: Moratti kerkoi ta blinte apo jo? Nje numer 10 endrrash si dhurate per tifozet qe po festonin 100 vjetorin e klubit ne 2008.

Marco Branca: “Po, eshte e vertete, levizem me te vertete me kujdes drejt tij. Kishim kontaktet tona, ishim afer tij dhe familjes se tij.”

“Por ajo qe ndodhi me pas ishte shume e thjeshte: Messi nuk e ndjeu qe te largohej nga Barcelona sepse ishte shume falenderues ndaj tyre per shkak se e kishin marre qe te vogel dhe me shume probleme dhe e kishin bere lojtarin qe ai ishte ne ate kohe.”

“Ja pse deshtoi gjithcka. Kishte te bente shume edhe fakti qe Barcelona e kishte ndihmuar edhe me problemin shendetesor qe ai kishte pasur.”

“Eshte nje tregues qe ne keto marreveshje te medha, ndonjehere aspekti ekonomik nuk eshte gjithmone ne vendin e pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.