Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,143 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Branca ne dreke me Cellinon e Cagliarit: Sprint per Nainggolan! Ndersa Moratti…

Branca ne dreke me Cellinon e Cagliarit: Sprint per Nainggolan! Ndersa Moratti…
Inter Club Staff

Interi ka nisur sprintin per Radja Nainggolan. Tashme eshte ne gare koke me koke sebashku me Romen, dhe nga Sky Sport 24 vjen nje lajm i fundit dhe mjaft i rendesishem.

Ja cfare u raportua pak me pare nga SS24: “Pak me pare kane drekuar bashke Marco Branca dhe presidenti i Cagliarit Massimo Cellino, dhe kane diskutuar pikerisht per mesfushorin Belg te Cagliarit. Nje dreke qe ka zgjatur plot nje ore. Vendi ku kane drekuar eshte lokali Principe di Savoia ne Milano. Ky takim ka qene mjaft i mire per te nisur nje tratative te vertete. Nuk do te jete e thjeshte, por Interi do ta provoje: Do te flitet edhe per lojtar te rinj qe te futen ne marveshje nga Interi, pervec parave qe do i jape Cagliarit, dhe emrat e kerkuar nga Cellino jane Francesco Bardi dhe Patrick Olsen, por edhe emra te tjere. Interi nese i fut keta lojtare ne tratative, normalisht do i fuse vetem per nje huazuim, sepse per drejtuesit zikalter ata paraqesin te ardhmen e Interit.

Pra, Interi po shkon drejt nje sulmi te vertete per Nainggolan, i preferuari i Mazzarrit per mesfushen. Dhe per kete ceshtje po leviz edhe vete presidenti Massimo Moratti, i cili ka pasur me siguri nje kontakt telefonik me Cellinon, te cilin edhe mund ta kete takuar, por ky thashethem i fundit eshte i gjithi per tu konfirmuar.

Mesa duket kemi te bejme me nje sprint te vertete per te veshur zikalter Radja-n.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.