Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brazil, tekniku i Selecaos ka vendosur per disa lojtare qe do te jene ne Boteror! Miranda…

Brazil, tekniku i Selecaos ka vendosur per disa lojtare qe do te jene ne Boteror! Miranda…
Inter Club Staff

Ai eshte nje lider i Interit por jo vetem. 

Edhe tek Brazili ai ka shume peshe, si ne skuader por edhe perpara syve te tranjerit.

Po flasim per Joao Miranda, mbrojtesin e Interit qe per disa kohe ka qene edhe kapiten i Brazilit.

Kur  jemi vetem 50 dite larg nga nisja e Boterorit ne Rusi, ka ende disa dyshime per tu zgjidhur per sa i perket listes se tranjerit te Brazilit.

Tekniku i Selecaos, Tite, ne fakt duhet te zgjedhe ende edhe pese lojtare per te kompletuar skuadren qe duhet te prezantohet ne daten 14 Maj.

Per keto pese vende jane ne loje plot 18 lojtare.

Per sa i perket mbrojtesve qendrore, komisari teknik duket se i ka idete e qarta: Joao Miranda do te jete me siguri dhe po ashtu Marquinhos plus nje rezerve.

Ne rast se do te therritej edhe nje mbrojtes qendre tjeter, mund te zbrese me poshte ne mbrojtje elemente si Casemiro apo Fernandinho.

Por lajmi i mire eshte se Miranda ne Rusi do te jete pikerisht per te kurorezuar nje karriere teper te rendesishme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.