Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,132 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brehme: “Mazzarri me pelqen. Kovacic dhe Icardi duhet te djersitin, me pas…”

Brehme: “Mazzarri me pelqen. Kovacic dhe Icardi duhet te djersitin, me pas…”
Ardi Deda

Ka folur shume per Interin, ish lojtari i krahut Andreas Brehme, gjate nje interviste te dhene per Tuttosport: “Mazzarri? Ne Napoli ka bere mire dhe mua personalisht me pelqen dhe me duket simpatik. Per te ardhmen, eshte e rendesishme qe te rikthej Interin ne kupat e europes. Per te gjithe tifozet interiste eshte keq te mos shohesh Interin te luaj ne europe. Eshte shume e trishtueshme kjo gje dhe Interi duhet te kerkoje sa me shpejt te jete e mundur te kthehet ne Champions, dhe nuk mund te mungoje me. Vidic mund ta ndihmoje? Sigurisht. Zikaltrit kane nevoje per lojtare te kalibrit dhe me eksperience nderkombetare. Ai ka shume eksperience dhe nuk behesh kapiten i Manchester United rastesisht. Interit i nevojitet nje lojtar i krahut? Thohir do ti keshilloja Beck te Heffenheimit. Sagna? Lojtar i mire por Interi tani ka nevoje per nje qe te beje golat. Kovacic dhe Icardi? Jane lojtare shume te mire dhe mund te behen dy kampione. Por duhet te bejne sakrifica dhe te mesojne dhe gjera qe nuk i pelqejne. Une, per shembull, kur erdha tek Inter mesova te gjuaj me te dyja kembet. Dhe kur erdhi Matthaus Trapatoni i tha: “Lothar e majta jote nuk mund te shikohet. Ai iu fut punes dhe u permiresua. Te rinjte duhet te punojne mbi difektet e tyre dhe keshtu, Icardi duhet te mesoje te vrapoje dhe Kovacic te mbroje. Hernanes eshte Matthaus i ri? Nuk mund te behen krahasime. Ai eshte nje lojtar i shkelqyer por futbolli i 25 viteve me pare ishte shume i ndryshem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags