Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,981 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic: 35 milione arsye per ta shitur. Ai do i beje vend…

Inter Club Staff

Ajo ndaj Sassuolos mund te kete qene ndeshja e fundit e Marcelo Brozovic me bluzen e Interit. 

Mesfushori kroat ka nje kontrate deri ne 2020 dhe nje rroge mjaft te ulet prej 1,2 milione euro por vlera e tij ne merkato eshte shume e larte. Pak kohe me pare agjentet e tij nxoren ne drite idene se mund te ndryshonte skuader nese nuk do te kishte nje rritje te rroges. E ajo rritje rroge per momentin nuk eshte e parashikuar dhe per kete arsye Arsenal (mbi te gjtiha, por edhe Atletico Madrid) kane filluar qe te japin sinjale interesi. Po sa do te jete… shifra e largimit? Tridhjete e pese milione euro ose dicka me pak ose dicka me shume, por rreth kesaj shume do te rrotullohet gjithcka. Sakrifica e tij do ti beje vend nje mesfushori solid me kembe ‘te sakta’: shume te dhena te dergojne tek Yaya Toure qe per momenin nuk duket nje piste shume konkrete.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.