Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

587 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic duartroket tifozet dhe ata e mbeshtesin: “Po jep shpirtin ne fushe, me ne fund…”

Brozovic duartroket tifozet dhe ata e mbeshtesin: “Po jep shpirtin ne fushe, me ne fund…”
Inter Club Staff

Kroati ne ndeshjet e fundit ka qene nje nga njerezit me te rendesishem te Interit te Spallettit.

E te mendosh qe ai ka qene shume afer largimit ne janar, kjo gje e ben akoma me interesante situaten.

Por uket se edhe me tifozet me ne fund ka paqe por edhe dashuri.

Jane lene pas kraheve momentet e veshtira ndermjet dy paleve: nga njera ane Brozovic qe nuk bente ato qe duhej te bente ne fushen e lojes dhe nga ana tjeter tifozet qe u kishte ardhur ne maje te hundes nga gjendja e skuadres.

Por tashme ka ndodhur kthesa e madhe: Marcelo Brozovic eshte kthyer ne celesin e rilindjes se Interit.

Qe prej ndeshjes ndaj Beneventos, deri tek derby me Milanin, ai ka lene pozicionin e trekuartisitit per tu rreshtuar perpara mbrojtjes duke shkelqyer gjithmone.

Kroati ne ate pozicion duket si nje lojtar totalisht i ri.

Pasi u vershellye ne mase ne San Siro dhe ku ai duartrokiti ne forme ironie, duket se tashme dashuria ka shperthyer ne Meazza dhe po kalon nje “Shen Valentin” te vogel me tifozet shkruan FcInterNews.

Kroati po kalon momentin me te mire qe prej ardhjes tek Interi.

Kjo gje duket edhe tek foto qe ai ka postuar ne instagram pas derbit te Milanos duke duartrokitur tifozet por sidomos tek komentet e ketyre te fundit ne Twitter qe mund ti gjeni me poshte.

Ky eshte postimi i Brozovic:

?

A post shared by Super]Kralj[tata]BroZ (@marcelo_brozovic) on

Keto jane komentet e tifozeve ne Twitter:

“Ndeshje perfekte e Brozovic. Kur duhet thene le ta themi.”

“Dua te di se cfare ka mare Brozovic keto muajt e fundit per tu perballur ne kete menyre me jeten.”

“Spalletti jo vetem ka treguar se eshte kopetent taktikisht dhe teknikisht, por edhe durim per te nxjere ne pah nje Brozovic ne nje pozicion te ri. Tregues i qarte i cilesive te tranjerit.”

“Brozovic pas vershellimave ne Meazza kishte dy mundesi: Te hiqte dore me stilin e Kondogbia dhe Joao Mario dhe te perfundonte karrieren nje skuader te vogel si Valencia apo West Ham ose te punonte fort per tu rikthyer me i forte. Ai zgjodhi te dyten dhe nuk eshte se e bejne te gjithe. Shume stime per Brozon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.