Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

396 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic ne qender te Interit: shikoni numrat fantastik per tu bindur! E frikshme te mendosh se…

Brozovic ne qender te Interit: shikoni numrat fantastik per tu bindur! E frikshme te mendosh se…
Ardis
  • On 10/10/2018, 16:17

Midis shume zgjedhjeve ne mesfushe, eshte nje futbollist qe eshte i pazevendesueshem: Marcelo Brozovic.

Kroati tashme eshte shume thelbesor per Luciano Spalletti-n, qe sa here ka mundesi e aktivizon ne qender te fushes:

“Eshte nje Inter – qe kuptohet nga statistikat e 10 ndeshjeve sezonale zikalter – Me Marcelon ne fushe ka me shume qarkullim topi dhe shkon shume here me shpesh ne drejtim te portes kundershtare, nje statistike tjeter e rendesishme, po te shikosh ne ndeshjet e vetme qe kroati nuk ka luajtur titullar (kunder Cagliarit dhe SPAL) ishin shume here me shume ne veshtiresi ne krahasim me ndeshjet e tjera.

Ndeshja ne Ferrara eshte vene dukje veshtiresia ne menaxhimin e topit, faktor thelbesor kur ke te besh me ekipe agresive dhe me ritem te larte sic ishte SPAL. Ritem qe Brozovic e ka treguar se mund ta realizoje: mjafton te mendosh qe nga te gjitha ndeshjet e Champions League ishte lojtari qe ka pershkruar me shume kilometra, 25,1. Eshte e frikshme te mendosh nje Inter pa te ne fushe”.

“Nje statistike tjeter qe po ta vezhgosh vecmas nuk mund te mos ta konsiderosh pozitive, por qe rikthehet ne vezhgimet taktike qe Spalletti leviz ne mesfushen e tij, fajtor qe humbet shume energji duke rrezikuar te humbasim qartesine ne organizimin e lojes. Ka ndodhur edhe kjo.

Dhe mbase Spalletti dhe Brozo do te (ri)bisedojne sot ne Appiano. Inter-i e ka studiuar deri ne detaje: pushim per te evituar probleme te tjera kunder ndeshjes se SPAL per shkak te lendimit muskular, rikthim nga kombetarja kroate, menaxhimin e forcave ne kete jave te stervitjes dhe qe nga dita e marte fluturim direkt ne drejtim te Milan-it.

Eshte plani per te pasur kroatin ne kushte maksimale ne nje ndeshje qe duket e magjepsur. Sepse Marcelo eshte perballur kater here me Milan-in, midis ndeshjeve ne kampionat dhe ne kupen e Italise, pa arritur te fitoje: dy humbje dhe dy barazime, bilanc negativ, kujtime te hidhura. Por tashme nuk ka vend per te kaluaren, sepse e kaluara per Brozon nuk eshte me”, shkruan gazeta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.