Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

1,459 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic: “Nuk i di qellimet e Interit, por une dua te qendroj. Ausilio frenon: largohet vetem per 35 milion!

  • On 14/06/2016, 11:30

Cila eshte e ardhmja e Marcelo Brozovic? I pyetur nga Gazzetta dello Sport ne zonen-miks pas fitores kunder Turqise, mesfushori kroat ju eshte pergjigjur disa pyetjeve te shpejta.

“Nese kam ndjenjen se Inter deshiron te me shese? Nuk e di, me te vertet qe nuk e di. Ajo qe mund te them me siguri eshte se deshiroj te qendroj tek zikaltrit”.

Fjale te shkurtra, por domethenese. Sic shpjegon Gazzetta nyja kyce eshte kontrata e re qe pritet te vij. Brozo ka nje akord deri ne 2020 me klubin e Tohir, por paga e tij eshte vetem 1,2 milion euro ne sezon, dhe renditet i 15-ti ne pagat me te larta te skuadres Dicka duhet te ndryshoje, ashtu sic ka kerkuar dhe agjenti i tij Bicanic.

“Nuk do te ishte e drejte, qe Inter te humbiste nje lojtar te tille per vetem 20 milion, per kete Ausilio kerkon te pakten 35. Nese dikush i ofron kete shifer, athere eshte tjeter problem. Pak kohe me pare edhe Guarin, perpara se te largohej u vendos ne heshtje ne merkato, ne pankine ishte Walter Mazzarri i cili ndaloj shitjen e tij tek nje skuader spanjolle. Per tu shitur po, por duhet shitur per nje shume te mire, si Kovacic, ose fare! Edhe pse Brozovic erdhi ne janarin e 2015 nga Dinamo Zagreb per vetem 8 milion euro, eshte goxha fitim”. Pas tij jane Atletico Madrid,Chelsea dhe Tottenham.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.