Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,499 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Brozovic, oferta prej 30 milione euro nga Anglia? Bruma, Interi e ka bllokuar: vjen ne rast se…

Bujar Berishaj

Thohir ka qene i qarte: “Mund te largohen dy ose tre lojtar” dhe emri i Marcelo Brozovic eshte nder te paret ne liste sa i perket shitjeve.

Kroati i pelqen disa klubeve dhe ne ditet e fundit eshte shfaqur edhe lajmi per nje interesim nga ana e Atletico Madrid por sipas Alfredo Pedullas ofertat me konkrete mund te arrijne nga Premier League: “Nuk e ve ne dyshim qe Brozovic mund t’i pelqej Atleticos, por besoj qe per ate do te kete nje lufte nga Anglia, nga Premier League mund te arrijne oferta prej rreth 30 milione euro”.

Por sic duket Interi i ka planifikuar mire edhe tratativat me te rendesishme ne hyrje. Sa i perket mbrojtjes emri i pare ne liste eshte ai i Jeffrey Bruma dhe sipas Pedullas zikalterit tashme e kane bllokuar mbrojtesin holandez, por qe ate ta shohim me fanellen e Interit do te duhet te shitet Murillo, te cilin Interi shpreson ta shes per nje shifer rreth 20 milione euro.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.