Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

150 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bucchioni: “Ja perse Serie A eshte gjithmone e me shume afer ndaleses perfundimtare.”

Bucchioni: “Ja perse Serie A eshte gjithmone e me shume afer ndaleses perfundimtare.”
Inter Club Staff

Gjate editorialit te tij te gjate per TMW, Enzo Bucchioni, ka folur per fatet e kampionatit te Serie A dhe per ate qe pritet te ndodhe.

“Fillimi i kampionatit veret gjithmone e me shume vetem nga nje fije peri e holle dhe per te kuptuar nese futbolli do te ndalet pergjithmone kete sezon apo jo, nuk duhet te jesh magjistar per ta kuptuar.”

“E thone ne menyre diplomatike edhe fjalet e minsitrit Spadafora. E tregojne kete gje edhe sinjalet qe vijne nga shume burime te tjera qe konfirmojne gjithcka.”

“Takimi i djeshem dhe vendimet e marra nga Federata tregojne se eshte vendosur edhe nje linje zyrtare se cfare do te ndodhe nese kampionati do te ndalet.”

“Ju duket si dicka e rastestesishme? Aspak. Te gjithe po e ndjejne rrezikun. Pikerisht ky eshte lajmi qe tregon shume mbi ate qe pritet te ndodhe.”

“Prandaj, nese kampionati do te ndalet, nuk do te ngrihet asgje por do te merren parasysh klasifikimet e marsit per ngjitjen ne Serie A dhe reniet ne Serie B.”

“Ne substance, pak a shume ashtu si ka ndodhur ne Ligue 1 ne France dhe qe i ka dhene kampionatin PSG edhe pse ne Itali nuk dihet nese do te kete nje fitues.”

Kete ka shkruar ne editorialin e tij gazetari i njohur Bucchioni i cili paralajmeron per nje ndalese perfundimtare te Serie A.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.