Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

113 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Bucciantini: “Me Suning, Interi ne rritje te vazhdueshme. Per te arritur Juventusin…”

Bucciantini: “Me Suning, Interi ne rritje te vazhdueshme. Per te arritur Juventusin…”
Inter Club Staff

Ne shtepine e Interit eshte dita e Marotta-s. Administratori i ri i deleguar per pjesen sportive eshte integruar sot ne shoqerine zikalter, dhe tifozet shpresojne qe te beje nje hap perpara per skuadren. Per kete ka folur gazetari Bucciantini ne Sky Sport:

“Nje drejtuesi te madh i kerkohet nje analize reale, serioze dhe jo emocionale. Rrugetimi ne brendesi te Interit eshte me i padrejti ne krahasim me skuadrat e tjera. Nuk ka shume qe shoqeria sapo ka kaluar nje trancizion te veshtire ne nivel pronaresh”.

“Qe kur eshte me Suning, nga larg verehet nje rritje… Eshte kthyer ne Champions League, tashme ka luajtur. Interi e ka te nevojshme te vleresoje sa me mire se si ti afrohet kreut. Ne nje kampionat ku eshte nje Juventus kaq i forte, aty lart arrihet vetem hap mbas hapi”.

“Spalletti gjithmone ja ka dale te permisoje repartin sulmues, eshte Interi qe mungon aty. Spalletti eshte shume i kujdesshem ndaj ekuilibrave sepse nuk ka kontrollin e asaj qe ndodh ne fushe”.

“Ka shume kualitet perpara por ka nje diference midis reparteve persa i perket kualiteteve. Ideja ishte se Nainggolan do te bente lidhjen midis reparteve, tashme po e ben Politano. Interi nuk ishte padron i fatit te tij”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.