Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

913 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Buffon: “A me mungon ndopak Icardi? Jo, aspak. Sa here me shikonte me fuste…”

Buffon: “A me mungon ndopak Icardi? Jo, aspak. Sa here me shikonte me fuste…”
Inter Club Staff

Ai sot luan ne Paris, tek skuadra e sheikeve Paris Saint-Germain dhe eshte titullar atje. 

Po flasim per Gianluigi Buffon, lojtari italian qe u largua nga Juventusi ne fund te sezonit te kaluar per tu transferuar ne Ligue 1.

Buffon ka qene i ftuar dje tek emisioni i njohur italian Tiki Taka ku si opinioniste punon edhe Wanda Nara, gruaja e Icardit te cilin Buffon e permendi gjate intervistes se tij me nje batute.

“Ndeshja me Real? Ato fjale pas ndeshjes ishin te ekzagjeruara. Menjehere dy ore pasi i thashe e kuptova qe e kisha ekzagjeruar por ne ate moment nuk munda te thoja fjale te tjera.”

“Nese neser do te ndodhte e njejta gje, do te thoja te njejtat gjera.”

Image result for buffon piange

“Sipas meje do te ishte nje nga gjerat me te bukura ne futboll ti tregonim njerezve te sportit ate 0-3 ne Madrid e nese do te kishim kaluar ne do te ishte dicka fantastike.”

“Nuk e them qe nuk ishte penallti, them qe ishte nje situate e dyshimte. Nje arbiter me nje eksperience tjeter nuk e ben ate lloj zgjedhje 1000×1000.”

“Ky eshte mendimi im dhe nuk mund ta ndryshoj dot, keshtu i mendoj une gjerat.”

Me pas Buffon flet per Serie A dhe i pergjigjet pyetjes per Icardin.

“A me mungon ndopak Icardi? Jo, aspak. Sa here qe me shikonte me fuste gol.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.