Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

341 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Buffon merr zemer: “Interi nuk eshte favorit per te fituar Superkupen me Juventusin: ata kane mundesi vetem…”

Buffon merr zemer: “Interi nuk eshte favorit per te fituar Superkupen me Juventusin: ata kane mundesi vetem…”
Inter Club Staff

Duket gjithmone e me e mundshme qe Superkupa e Italise ndermjet Interit dhe Juventusit te shtyhet, por nderkohe kane filluar te vine analizat e para per ate qe pritet te ndodhe.

“Ne nje gare direkte ndemrjet Interit dhe Juvnetusit, une nuk e shoh aspak Interin si favorite per te fituar.”

“Keshtu do te jete edhe ndeshja e Superkupes se Italise, sepse per mua eshte nje ndeshje ku Inter dhe Juventusi do te kene 50% me 50% mundesi per te fituar.”

“Kjo sepse Juventusi pertej momenteve te dobta, ka ende individualitetet e duhura per te fituar ndeshje te tilla.”

“Prandaj, shume e harrojne ate qe Juventusi ka bere me Chelsean. Kur ata duan mund te mundin cdo skuader.”

Nderkohe, lojtari qe eshte sot te Parma flet edhe per kalimin e Marottes tek Interi qe ndodhi vetem pak vite me pare.

“Po, ka qene nje hap i rendesishem. Sepse ai me eksperiencen qe ka mund te sjelle shume ne nivel drejtues.”

“Ai te rrit, di ke te marre, di ke te shese, di cfare duhet ndryshuar ne nje grup pune per te bere me mire.”

“Marotta ne kete aspekt ka nje inteligjence pertej normales. Ai i njeh profesionistet dhe beson shume tek aftesite e tyre.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.