Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

213 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Burdisso: “Inter-Barca, cfare ndeshje! Barca me eksperte, por pa Messin ndeshje e barabarte”

Burdisso: “Inter-Barca, cfare ndeshje! Barca me eksperte, por pa Messin ndeshje e barabarte”
Ardis
  • On 06/11/2018, 15:26

Nicolas Burdisso, ish mbrojtesi i Inter-it, nuk ka shume qe ka dale ne pension. I intervistuar nga Radio Marca, ish zikaltri ka folur per ndeshjen ne mbremje kunder Barcelone-s:

“Do te jete nje ndeshje e bukur, Inter-i do e respektoje Barcelone-n me pak sesa ka treguar ne Camp Nou, eshte nje moment i mire per te pare se ne cfare pike ka arritur Inter-i. Pa Messi-n, 50% mundesi per secilin klub te fitojne ndeshjen”.

EKSPERIENCA – “Shume here, kete lloj ndeshje jane humbura perpara se te luhen dhe eshte nje gabim qe mbase Inter-i e ka bere. Ka shume lojtare qe po luajne Champions League per here te pare. Barcelona eshte mesuar qe te luaje keto lloj ndeshjesh”.

MESSI“Cfaredolloj vendimi te marre Messi do te shkoje shume mire. Qartesisht gjeja me e mire eshte te kthehesh kur ta ndjeje serish nevojen per te veshur bluzen e Kombetares mbas shume hapash fals. Besoj se shume shpejt do te kthehet ne Kombetare. Tashme eshte e drejte te lihet ne pushim”.

RONALDO – “Kam mbetur i surprizuar nga vendimi i Cristiano Ronaldo-s. Kampionati italian duhet akoma te rritet per te arritur kampionatin spanjoll. Ne Spanje jane tre ekipe qe luftojne per kampionatin, ne Itali mungon nje kundershtar i Juventus-it”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.