Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 22, 2019

Scroll to top

Top

896 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cadena Ser pergenjeshtron totalisht AS: “E pavertete qe qendron, Interi po gezon. Ai eshte larguar…”

Cadena Ser pergenjeshtron totalisht AS: “E pavertete qe qendron, Interi po gezon. Ai eshte larguar…”
Inter Club Staff

Kaos total informacioni rreth figues se Luka Modric ne Spanje. 

Pas lajmit te leshuar nga AS, sipas te ciles kroati ka si qellim te qendroje ne Real Madrid, ka dale menjehere e perditshmja e njohur spanjolle qe ka pergenjeshtruar totalisht gazeten AS.

Pra jo lufte vetem ndermjet Modric, Real apo Inter, por edhe ndermjet mediave ne Spanje.

Nderkohe, ajo qe shkruan Cadena Ser eshte:

“Komplikohet totalisht ceshtja Modric per Real Madrid.”

“Modric ka qene ne zyrat e Real Madrid kete mengjes. Eshte takuar me Florentino Perez, te vetem dhe balle per balle.”

“Ne dalje ai ka qene totalisht i ngrysur dhe pa deshiren per te dhene asnje deklarate”, lexohet ne artikullin e Cadena Ser.

Por Cadena Ser vazhdon me tej duke treguar  se ne kete moment po gezon Interi.

ca

Gjithmone e me shume optimizem ne shtepine Inter. Ne Itali ka shume optimizem dhe jane te bindur, gjithmone sipas Alberto Cerruti te “SER Deportivos” se Modric do te largohet nga Real Madrid me destinacion Milanon.

Interi nuk mund te paguaje 60 milione euro per te menjehere por mund ta beje kete vetem ne 2-3 sezone. Por per momentin Florentino Perez nuk eshte i hapur per negocime.

Priten te reja. Gjithesesi, optimizmi ne Milano nuk eshte larguar ne asnje moment. Duket se ka nje marreveshje me lojtarin prej kohesh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.