Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

318 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cagliari po tenton per Nainggolan por Interi i ka vene nje kusht: “Ja sa duhet te paguani per kartonin e Radja.”

Cagliari po tenton per Nainggolan por Interi i ka vene nje kusht: “Ja sa duhet te paguani per kartonin e Radja.”
Inter Club Staff

Cagliari po vazhdon presingun e saj per Radja Nainggolan prej kohesh tashme, edhe pse lojtari ka perfunduar aventuren e tij ne huazim.

Gjithesesi, edhe pse ishulloret po tentojne, Interi ka tentuar qe te tregohet shume e qarte me klubin e Cagliarti dhe drejtuesit e saj.

Cdo oferte do te vleresohet, por ofertat duhet te jene ne lartesine e vleres se lojtarit dhe me nje kusht te rendesishem.

Oferta nuk duhet te perfshije asnje huazim por duhet te jete nje oferte per blerje direkte te kartonit te tij.

Nderkohe, Nainggolan nga ana e tij nuk deshiron qe te humbase kohe dhe ka filluar stervitjen e tij ne Appiano Gentile.

Ai ne kete moment shihet si nje lojtar qe do te nise stervitjen bashke me skuadren e Contes e ky mund te jete nje lajm kyc per sa i perket te ardhmes.

“Mund te qendroje vertete tek Interi, nese Conte e shikon se lojtari do te perqendrohet aq shuem sa duhet ne kauzen e tij tek zikalterit”, tregon Corriere dello Sport.

“Por nga Sardenja nuk i kane humbur shpresat aspak dhe vazhdojne te leshojne sinjale: por Interi kerkon cash dhe jo sinjale: te pakten 16 milione euro duhen per kartonin e tij.

Burimi: Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.