Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

116 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Calenda per Lucas: Kishte zgjedhur Interin…

Calenda per Lucas: Kishte zgjedhur Interin…
Xhorxh Gellci

Agjenti i njohur FIFA Roberto Calenda ka dhene nje lajm qe i zhgenjen se tepermi tifozet zikalter. Sic ka treguar ne mikrofonet e Sky Sport 24, nuk na eshte treguar kurre e verteta e plote mbi tratativen Lucas.

Talenti i ri brazilian, pas dy vjetesh ndjekjeje nga dirigjentet zikalter, me ne fund kishte vendosur te bashkohej me projektin e Interit dhe te transferohej ne Milano. “Per fat te keq, mes te thenes dhe te beres kane qene ne mes 45 milionet e Paris Saint Germain, qe e ka lene ne San Paulo deri ne dhjetor duke i dhene kohen te fitonte Kupen Amerikanojugore”, ka deklaruar Calenda.

Klubi i Carlo Ancelotti ka prishur planet e Interit, qe do te kishte siguruar nje nga te rinjte me premtues te futbollit boteror, sic konfirmon Calenda: “Lucas eshte nje talent i padiskutuar, nje lojtar qe ka karakteristika shperthyese, ndoshta me shume se te tjeret ka edhe shume force. Eshte i pershtatshem per futbollin europian dhe kjo duket edhe pse ka vetem 40 dite tek PSG.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.