Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

593 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Calhanoglu cmendet pas ndeshjes dhe ben qe milanistat te shperthejne: “I pafytyre. E tregoi prap qe eshte nje…”

Calhanoglu cmendet pas ndeshjes dhe ben qe milanistat te shperthejne: “I pafytyre. E tregoi prap qe eshte nje…”
Inter Club Staff

Me sa duket do duhet te kaloje shume kohe deri sa tifozet e Milanit ta kaperdijne ate qe Calhanoglu i ka bere kete vere.

Turku ka vendosur qe te coje ne skadence kontraten e tij me Milanin per tu transferuar me pas me parameter zero tek Interi, nje levizje kjo qe e ka kthyer ate menjehere ne nje armik te perbetuar te tifozerise milaniste.

Gjithesesi, si te mos mjaftonte e gjitha kjo, ai ne derbi shenoi nje gol dhe i provokoi hapur ish-tifozet e tij duke festuar.

Por asgje nuk mbaron me kaq, sepse dje Calhanoglu ka qene nje nga lojtaret qe eshte “cmendur” me shume ne fushen e lojes pas ndeshjes.

Cfare ka ndodhur? Ne fund te takimit, lojtaret e Interit kane shkuar poshte Curva Nord per te pershendetur tifozet e Interit.

Pikerisht ne keto caste ka nisur nga i gjithe stadiumi kori i njohur “Chi non salta milanista é é”, qe ne shqip do te thote “Kush nuk kercen eshte milanist”.

Sapo kori ka filluar, Calhanoglu nuk e ma mbajtur vendi dhe ka filluar te kerceje sikur te mos kishte qene kurre nje lojtar i Milanit.

Nderkohe, pas videove qe kane bere xhiron e rrjetit me kete moment, normalisht kane shperthyer milanistat.

Shumica prej tyre e quajne turkun “te pafytyre” dhe disa madje kane shkuar deri aty sa e kane ofenduar duke i thene se “e tregoi veten perseri qe eshte nje gjarper tradhetar”.

Ky moment eshte kapur edhe nga kamerat e DAZN ne transmetim live, dhe pikerisht nga ketu kane nisur polemikat.

Ashtu si mund ta shikoni edhe te video e pare me lart qe eshte kapur nga nje filmim amator nga shkallet e stadiumit, Hakan tashme ndihet totalisht pjese e Interit dhe nuk e ka aspak problem te kerceje perballe koreve te tilla!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.