Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,117 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cambiasso: “Dedikim Cordobes, e presim ne Appiano”

Cambiasso: “Dedikim Cordobes, e presim ne Appiano”
Ardis
  • On 26/10/2013, 23:32

“Kane munguar rezultatet, por ishim te pergjegjshem qe kemi punuar mire. Kunder Torinos fitorja u zhduk ne minuten 93 duke e pare qe ndeshja u veshtiresua qe ne fillim me kartonin e kuq. Na vinte shume keq qe nuk arritem te merrnin tre piket, por kemi vazhduar ne rrugen tone dhe kemi marre sot nje fitore qe na duhej”. Keshtu flet Esteban Cambiasso, autor i golit te trete te zikalterve , ne perfundim te ndeshjes me rezultatin 4-2 kunder Verones. “Gol prej sulmuesi? Une gezohem me shume kur sulmojne sulmuesit e vertete, sepse keshtu fitojne besim – thote Cuchu ne Premium Calcio -. Dedikimi ndaj Cordobes? Ivan ka bere nje operacion te thjeshte per peritonit, asgje e komplikuar, shpresoj qe te kthehet sa me shpejt sepse eshte nje person i jashtezakonshem dhe ne na duhe prezenca e tij ne Appiano. Ndeshkimi me te kuq mbasi perfundoi ndeshja? I kam kerkuar arbitrit arsyen ne fund te ndeshjes, isha ne pankine dhe nuk e pashe se cfare kishte ndodhur”. Pyetjes se ne te ardhmen mund te jete trajner: “Te shikojme se cfare mund te bejme”, thote Cambiasso.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.