Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | April 23, 2019

Scroll to top

Top

952 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cambiasso: “Ja kush ishte lojtari me i rendesishem i Interit dje. Jo Icardi sepse…”

Cambiasso: “Ja kush ishte lojtari me i rendesishem i Interit dje. Jo Icardi sepse…”
Inter Club Staff

Si gjithmone, njeri prej atyre qe flet ne studiot televizive italiane pas ndeshjeve te Interit eshte Esteban Cambiasso. 

Legjenda e Interit, nepermjet mikrofonave te Sky Sport, ka komentuar ndeshjen e Interit ndaj Barcelones qe perfundoi me rezultatin 1-1 ne Milano.

Keto kane qene fjalet e tij te plota dje ku sipas Cuchu, ne fushe Interi ka pasur nje lojtar me te rendesishem se te tjeret por ai nuk eshte Icardi:

“Njerezit jane kthyer ne shtepi edhe njehere tjeter, pak i shpesh kohet e fundit, me gezimin se kane pare skuadren e tyre qe edhe njehere ka shenuar ne momentet e fundit te lojes.”

“Barcelona eshte nje nga skuadrat me te mira ne Europe dhe Interi ka arritur te mos humbase perballe tyre.”

“Por nuk mund te prisjam e shume nga aspekti i lojes: eshte e veshtire te perballesh me Barcelonen sepse ato e shohin kundershtarin nga koka tek kembet dhe nuk e lene te marre fryme.”

“Une pash ate qe prisja: nje skuader, po flas per Interin natyrisht, qe lufton gjithmone dhe qe nuk u dorezua kurre.”

“Doni te dini kush ishte lojtari me i rendesishem per Interin ndaj Barces per mendimin tim?”

“Them Samir Handanovic. Ka kryer pritje te mrekullueshme.”

“Po lojtaret e tjere qe vendosen kete takim? Icardi dhe Vecino. Ky i fundit ne zonen e rreptesise se kundershtarit edhe pse niset nga prapa eshte gjithmone prezent.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.