Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cambiasso ne Boterorin e Rusi 2018: eshte ai perforcimi special i Kolumbise

Cambiasso ne Boterorin e Rusi 2018: eshte ai perforcimi special i Kolumbise
Inter Club Staff

Kur degjon emrin e Cambiassos, nuk ka se si te mos emocionohesh, sidomos nese je nje tifoz i Interit. 

Cuchu Cambiasso ka qene shtylla e mesfushes se Interit per 10 vite me radhe dhe regjizori i Interit te Mancinit dhe te Mourinhos.

Me cdo tranjer zikalter ai ka qene gjithmone ne fushe sepse ka qene i pazevendesueshem.

Ai eshte konsideruar gjithmone nga bashkelojtaret e tij si tranjeri i tyre ne fushe sepse pas keshillave te tranjerit vinin gjithmone ato te Esteban Cambiassos qe kishte sy komplet tjeter te parit te gjerave ne fushe sepse ai asnjehere nuk shikonte vetem si lojtar, por edhe si nje tranjer.

Jo me kot Zanetti e ka perseritur shpesh here qe Esteban Cambiasso do te behet nje tranjer i madh.

Tashme Cuchu ka varur kepucet ne gozhde por me futbollin nuk e ka mbyllur ende dhe nuk mendohet se do ta mbylle ndonjehere.

Ai ben pjese tek skuadra e Interit te Legjendave, Inter Forever, por duket se do te marre pjese edhe ne Boterorin e Rusise 2018.

Pikerisht ne prag te Boterorit te Rusise, Kolumbia e Jose Pekerman mund te besoje tek ai si nje perforcim me nje prestigj te padiskutueshem.

Cambiasso mendohet se do te beje pjese ne stafin e Cafeteros. 

Argjentinasi do te kete detyren e studimit te kundershtarve dhe te zhvilloje detyra taktike me lojtaret.

Interistat tashme kane nje motiv me shume per te pare Kolumbine ne Boteror.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.