Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

680 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro: “Midis Interit dhe Argjentines, momenti kulminant eshte tani! Mbrojtja? Me mire qendermbrojtes”.

Campagnaro: “Midis Interit dhe Argjentines, momenti kulminant eshte tani! Mbrojtja? Me mire qendermbrojtes”.
Ardis
  • On 10/09/2013, 12:13

Midis endrres dhe realitetit Hugo Campagnaro flet ne TYC Sports, direkt nga Argjentina, ne prag te ndeshjes kunder Paraguajit, per momentin e tij: “Ne moshen 31 vjecare kam arritur endrren time, luaj me Argjentinen dhe me Interin – fjalet e tij – E kam nisur nga Deportivo Moron dhe nuk do ti harroj ato momente sepse ato me hapen rrugen drejt futbollit italian. Me pas eshte edhe Piacenza, nje etape sigurisht e rendesishme e karrieres sime. Te jem i pranishem ne te gjitha kompeticionet me ben te ndihem krenar, kam punuar gjithmone shume edhe kur asnje nuk me therriste ne kombetaren argjentinase. Qendermbrojtesi eshte roli qe me pershtatet me shume, por kam luajtur ne nje mbrojtje me 4, tashme mund te luaj edhe me 3 si tani. Arrij te mbuloj pozicione te ndryshme”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.