Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

779 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro ne mix-zone: “Duhet te kuptohet se dicka nuk shkon. Mbi Ranocchia, Palacion dhe Alvarez…”

Campagnaro ne mix-zone: “Duhet te kuptohet se dicka nuk shkon. Mbi Ranocchia, Palacion dhe Alvarez…”
Ardis
  • On 19/01/2014, 19:18

Nga mix-zone i Ferraris vijne edhe fjalet e Hugo Campagnaros. “Sot kemi luajtur me mire sesa Genoa, ne nje fushe pothuajse te pamundur te luash. Kemi krijuar raste me shume. por pa fitore. Tashme na duhet ‘kthesa’ per te ndryshuar. Sigurisht ne nivel rezultatesh eshte nje krize. Nuk e dime se ku mund te arrijme, per objektiva do te flase shoqeria. E perseris: sot ishte nje ndeshje e mire, por vlen edhe rezultati”.

Si e vleresoni maturine e Palacios? 
“Mund ti ndodhe te gjitheve. Ndonjehere sulmuesit te zgjidhin ndeshjen, ndonjehere gabojne. Nje dite e keqe per te gjithe. Ne ndeshjet e fundit edhe ne nuk kemi arritur te vendosemi ne kushtet per te shenuar si me pare”.

Grupi eshte i baskuar?
“Ndjekim trajnerin, jemi te bashkuar. Por duhet te kuptohet se jo te gjitha gjerat shkojne mire pavaresisht rezultatit”.

Merkato mund te ndihmoje?
“Nuk e di, duhet te flase shoqeria. Ne mendojme per te luajtur dhe vetem per kete”.

Si e shikoni Ranocchian?
“Nuk e di se cfare do te beje, per merkaton nuk dime asgje. Ai eshte nje lojtar i mire, por shoqeria e di se cfare eshte me e mira per te gjithe dhe do te beje zgjedhjet e saj”.

Alvarez si eshte?
“Ka marre nje goditje, do te vleresohet stafi mjekesor. Me shume nuk mund te them”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.