Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,184 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Campagnaro nuk kthehet ne Itali, mund te luaje.

Campagnaro nuk kthehet ne Itali, mund te luaje.
Ardis
  • On 08/10/2013, 11:25

Sipas shtypit italian ne keto ore nuk eshte i garantuar kthimi i Campagnaros ne Itali. Mbrojtesi argjentinas, pavaresisht se nuk ka luajtur ne dy ndeshjet zyrtare me Interin per shkak te nje dhimbjeje, i eshte pergjigjur rregullisht grumbullimit te kombetares. Ne keto momente mjeket e kombetares argjentinase po i vleresojne kushtet e tij dhe, sipas asaj qe sjell shtypi argjentinas, nuk eshte kaq e sigurte qe lojtari do te kthehet ne Itali.

Sipas thashethemeve, ne fakt, Campagnaro jo vetem qe do qendroje gjate gjithe kohes nen urdherat e Alejandro Sabella, por ka shume mundesi te rekuperohet per ndeshjen kunder Uruguajit, ndeshja e dyte e programuar. Nje lajm qe nuk do ti pelqeje Interit, qe priste nje bashkepunim me te madh nga ana e Federates argjentinase duke pare qe skuadra tashme eshte e kualifikuar matematikisht ne Boterorin e 2014. Messi, Mascherano dhe Higuain, psh, nuk kane qene te detyruar te vijne ne stervitje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.