Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 2, 2022

Scroll to top

Top

863 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Candreva: “Asnje gol? Me tallin shoket, por nuk ka gje. Nuk dua gol, dua vetem qe…”

Candreva: “Asnje gol? Me tallin shoket, por nuk ka gje. Nuk dua gol, dua vetem qe…”
Bujar Berishaj

Antonio Candreva eshte lojtari i pare zikalter qe paraqitet para mikrofonave te Premium Sport pas ndeshjes me Milanin.

Ja cfare ka thene anesori italian per mikrofonat e gazetareve:

“Eshte nje shije e hidhur sepse mund te fitonim, por kemi bere nje ndeshje te madhe.”

“Ne Champions besojme qe nga fillimi, qe kur ka ardhur Spalletti.”

“Kemi qene gjithmone te gjalle edhe kur ka pasur periudha negative, tani ka pike tjera ne loje per te arritur objektivin”.

Candreva pastaj flet edhe per faktin qe nuk ka shenuar akoma ne kete kampionat:

“Me tallin shoket? E bejne, por eshte e rendesishme qe te jemi bashke.”

“Do te firmosja per te shkuar ne Champions pa shenuar asnje gol, jane gjera qe kalojne ne plan te dyte.”

“Trajneri na kerkon te mos japim pika referimi ne sulm, jane alternative”.

Nota e Antonio Candreva per diten e sotme ka qene si me poshte:

CANDREVA 5,5 – Dy gjerat me te mira qe beri ne fushen e lojes ishte assisti i golit te anulluar nga VAR si dhe nje assist tjeter te cilin Icardi e shperdoron ne menyre te pabesueshme. I perqendruar, por ne krah ben pak. Provon te nxjere skuadren nga gjysemfusha e saj. Ne pjesen e dyte peson nje renie.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.