Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

4,358 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Candreva-Inter: eshte mbyllur marveshja. Bonusi Champions bind Lotiton. Lojtari…

Candreva-Inter: eshte mbyllur marveshja. Bonusi Champions bind Lotiton. Lojtari…
Inter Club Staff

Sipas asaj qe thuhet ne keto minuta nga Gazzetta dello Sport, Antonio Candreva eshte me te vertete nje hap larg Interit. 

Faktori deciziv qe ka bindur Lotiton ishte futja e nje bonusi ne kontrate nese Interi do te kualifikohet ne Champions. Kane qene decizive edhe kontaktet ndermjet tij dhe drejtorit sportiv te Interit Piero Ausilio nga New York. Sulmuesi i krahut do te jete dhurata e Suning dhe e Thohir per tranjerin zikalter e per te mbyllur plagen e hapur keto dite me Mancinin qe ndihej i perjashtuar nga merkato.

Kinezet kane dhene ‘ok’ per kete operacion qe do te derdhe ne kasat e Lazios 24 milione euro me disa bonuse te vecanta. Tani, per momentin duket se gjithcka eshte ne rregull dhe marveshja ndermjet dy paleve eshte mbyllur dhe me kthimin e Ausilios nga Amerika, do te behet edhe zyrtarizimi i kalimit te tij tek Interi. Nderkohe eshte rene dakort me lojtarin per kontraten e tij: nje kontrate katervjecare me 3 milione euro ne sezon per te. Ai pritet ti bashkohet skuadres ne daten 4 Gusht, date kur Mancini do te kete te gjithe skuadren e plote ne dispozicion per tu pergatitur per miqesoren ndaj Tottenham ne Oslo.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.