Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Candreva: “Sulme ne rrjete sociale? Qesh goxha. Zero gola? Me bezdis. Por premtoj…”

Candreva: “Sulme ne rrjete sociale? Qesh goxha. Zero gola? Me bezdis. Por premtoj…”
Andi Keci

Duke folur per Premium Sport disa dite para Derbyt, Antonio Candreva ka folur per ndeshjen kunder Milanit dhe sezonin zikalter.

“Do te ishte nje dhurate per te gjithe ne dhe per tifozet te fitonim te dielen, na duhet shume nje fitore pas nje periudhe jo shume te lehte dhe per tu pergatitur per nje mbyllje te mire te sezonit. Sezonin e kaluar kam shenuar dy gola ne Derby qe per fat te keq nuk ishin te mjaftueshem per te arritur nje fitore, shpresoje qe te dielen te shenoj serisht. Asnje gol kete sezon? Kjo eshte nje gje qe me shqeteson shume. Ne te gjithe jemi njerez qe punojme per te arritur objektivat, ne duam te arrijme sa me lart dhe trajneri ka te drejte kur thote qe gjithcka varet nga ne.”

Per Derbyn: “Milan eshte ne nje moment entuziast por eshte akoma poshte nesh dhe ne duhet te vazhdojme keshtu. Derby eshte nje loje ne vete, eshte e ndryshme nga ndeshjet e tjera dhe pse ne fund po 3 pike jane ato qe mund te fitosh. Por Derby eshte nje Derby dhe ne do te japim 101 perqind.

Sulmet sociale drejt skuadres: “Ne shkrihemi se qeshuri sepse jane thene gjera qe me te vertete te shkrijne se qeshuri. Disa here jane gjera te keqija por ne nuk na shqetesojne ne na duhet te mendojme per ate qe duhet te japim ne fushe, duhet te vrapojme, duhet te punojme.”

E ardhmja? “Kam rene dakord me kete projekt, dhe jam i lumtur te qendroj ne kete klub te madh. Rikthimi i Mauro Icardi? Mauro eshte i rendesishem per ne ai e ka treguar gjithmone kete.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.