Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 2, 2020

Scroll to top

Top

771 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Canovi: “Richards? Nuk mund ti thuhet jo Interit. Ndoshta Mazzarri…”

Canovi: “Richards? Nuk mund ti thuhet jo Interit. Ndoshta Mazzarri…”
Xhorxh Gellci

Andrea Ranocchia mund ti thote lamtumire fanelles zikalter dhe per te mbushur vendin bosh te mbrojtesit italian, Interi po kerkon nje mbrojtes qendror me nivel. Pas Dragovic, mbrojtes i Bazelit, nje tjeter emer eshte lidhur me merkaton zikalter, duke u shtuar se tepermi ditet e fundit. Po flasim per Micah Richards. Dario Canovi, agjent italian dhe bashkepunetor i ngushte per Italine i agjentit te lojtarit ka thene per FcInter1908.it:

Miredita z. Canovi, ju rezulton se Interi eshte duke ndjekur Richards:

“Per momentin nuk ka asgje konkrete, flas shpesh me agjentin e tij anglez, por nuk ka asnje te re.”

Por ne keto ore eshte folur shume per nje interesim…

“Ne realitet, ajo qe mund te them eshte se Richards eshte nje lojtar qe i pelqen shume Mazzarrit, kujtoj qe nga kohet e Napolit ka kerkuar per informacion, mund edhe te ndodhe qe ta risjelle si emer tek Interi.”

Beson se lojtari mund te ishte i interesuar per kampionatin italian?

“Interi eshte nje klub shume i rendesishem, askush nuk do thoshte jo.”

Mendon se Richards mund te pershtatet me futbollin italian?

“Absolutisht po, ka te gjitha cilesite per te patur sukses dhe mbi te gjitha eshte nje profesionist i madh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.