Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,468 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello i habit te gjithe: “Me flisni per Brozovic, por ne kete moment tek Interi eshte nje lojtar qe po ben me mire: ai eshte..”

Capello i habit te gjithe: “Me flisni per Brozovic, por ne kete moment tek Interi eshte nje lojtar qe po ben me mire: ai eshte..”
Inter Club Staff

Qe nga kthimi i faqes me Juventusin e deri te ndeshja me Romen. Keto jane disa nga temat qe Fabio Capello ka prekur ne nje interviste per La Gazzetta dello Sport.

Ai e ka nisur gjithcka keshtu: “Tranjeri mund te jape nje guide, por ne momentet kyce fati eshte te kesh lojtare qe kane leadership ne fushe.”

“Nese nuk ka nje njeri qe i merr lojtaret per dore ne fushe, kur gjerat shkojne mire por sidomos kur shkojne keq, ti nuk shkon dot askund.”

“Nese nuk i ke keta lloj lojtaresh, ti nuk e ben dot ate qe beri Interi…”

E ke ka fatin Inzaghi te kete ne skuader keshtu?

“Flitet shume per Brozovic, te gjithe e bejne lidhjen me emrin e tij per cdo gje. Por ne kete forme eshte e ekzagjeruar.”

“Natyrisht qe nuk eshte keshtu, nuk eshte vetem Brozovic. Inter ka lojtare te tjeret te mire, shikoni edhe Correa si ka dale ne pah tani. Por Inter ka nje lider te madh si Handanovic.”

Correa te ka surprizuar?

“Correa nuk diskutohet, duhet per te nderruar skemen. Respektoj Dzekon, e nis nga prapa dhe nxjer jashte mbrojtesa, por Correa eshte me hap tjeter.”

Kompletohet me mire se te tjeret me Dzekon apo Lautaron?

“Nuk do e thoja kete. Ne te kaluaren edhe Lautaro dhe Dzeko kane luajtur bashke shume mire. Nuk eshte ceshtje ciftesh. Duhen gjetur skuadrat e duhura dhe lidhjet e duhura per cdo ndeshje.”

Ka ndonje lojtar tjeter qe te ka surprizuar me shume ne kete periudhe?

“Handanovic. Kisha dyshime qe me ishin shtuar ne disa momente por tani duket se eshte ai plusi i madh per kete Inter.”

Roma vjen ne San Siro por ne mendje ka Conference League?

“Jo, une e njoh tranjerin e tyre…”

Per ate tranjerin portugez e ke fjalen?

“Po, per portugezin. Ai do te kete ne mendje vetem Interin dhe me pas do te mendoje per Leicester. Eshte shume vone per te kapur Champions, por ai do te doje te beje mire ne San Siro.”

“Ndeshja per Interin shihet si e veshtire, por edhe pse sdo te jete Zaniolo, edhe une mendoj se Inter do e kete te veshtire.”

Me kete entuziazem te rigjetur, ka lindur perfundimisht Roma e Mout?

“Le te themi se eshte futur ne zemrat e tifozeve te Romes, ata e meritojne nje tranjer te madh. Jam shume i lumtur qe kam qene pese vite me pare atje, por eshte nje vend qe te djeg.”

“Te ngre dhe pastaj te hedh poshte. Nuk ka ekuiliber. Jose ka shkuar lart dhe ka nje skuader qe zbavit.”

Roma eshte ndalesa e fundit e Interit perpara Scudettos?

“Ne leter eshte ndeshja e e fundit e forte. Por nuk do ta kete te thjeshte me asnje skuader mendoj une.”

“Per shembull, nuk do te jete e thjeshte te fitohet ne Bologna. Nderkohe, Inter eshte kthyer ne forme dhe kjo duhet thene. Ka nje vrapim shume fluid.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.