Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,216 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello – Inter, gjithcka e perfunduar. Tek Bologna shkojne tre lojtare

Capello – Inter, gjithcka e perfunduar. Tek Bologna shkojne tre lojtare
Xhorxh Gellci

Ashtu si inter.al u ka thene prej kohesh, Alessandro Capello, talenti 17 vjecar i Bologna, do te luaje vitin tjeter ne Primavera e Interit. Pengesat qe tratativa ka patur ditet e fundit nuk e kane vendosur asnjehere ne dyshim suksesin e saj, qe praktikisht ishte e mbyllur.

Kete konfirmon edhe Gazzetta dello Sport: “Eshte definuar kalimi tek Interi i 17 vjecarit Alessandro Capello nga Bologna: do te luaje me ekipin Primavera, tek kuqeblute shkojne ne bashkepronesi mbrojtesi i krahut te djathte Bandini dhe mesfushori Romanó, pervec huazimit te sulmuesit rumun Alibec, i sapo kthyer nga huazimi tek Viitorul Constanta.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.