Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 8, 2020

Scroll to top

Top

582 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello: “Ja nje emer qe Marotta duhet ta bleje. Ju kam thene te njejten gje per dy lojtare qe sot jane te Interi.”

Capello: “Ja nje emer qe Marotta duhet ta bleje. Ju kam thene te njejten gje per dy lojtare qe sot jane te Interi.”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e TMW Radio, Fabio Capello eshte ndalur per te folur per rifillimin e Serie A pas emergjences se pandemise.

Ish-tranjeri i Jiangsu ka folur ne menyre te rendesishme edhe per Interin dhe Sandro Tonalin, objektivin e madh te merkatos zikalter.

NJE PERGATITJE NDRYSHE – “Me perpare ti pergatiteshe per nje sezon te gjate, por tani do duhet te ndryshohet pergatitja qe te rikthehesh menjehere ne forme.”

“Si fizikisht, por edhe nga ana mentale, sepse nuk ke as miqesore. Do te varet shume edhe nga ajo qe skuadrat kane bere gjate periudhes se lockdown.”

pell

“Problemi me i madh do te jene demtimet, duke qene se kane ndenjur shume kohe pushim.”

“Kane bere gjimnastike dhe ushtrime specifike, por me vone kane qene gjithe kohes ne divan ama. Nuk eshte nje jete sportisti.”

“Do te jete e veshtire qe te kesh pergatites atletike qe bejne stervitje specifike per te risjelle muskujt e lojtareve ne top forme dhe ne menyre graduale.”

SFIDE NDERMJET CONTES, INZAGHI DHE SARRIT – “Vlejne lojtaret dhe boll. Une kujtoj Rijkaard qe donte dy muaj te vinet ne forme, sepse ne vere nuk bente asgje per tu stervitur.”

“Do te jete e rendesishme puna qe eshte bere gjate karantines. Gjeja me e rendesishme do te jete qe te gjendet deshira e lojtareve.”

“Duhen shfrytezuar lojtaret per nje sprint te mire.”

ORARI – “Kush do te luaje ne darke do te jete favorit, me siguri. Ben te gjithe diferencen e botes.”

“Kush luan i pari, ne 17, do e kete me te veshtire. Nuk eshte e drejte. Lojtaret kerkojne te luajne nga 18:00 e mbrapa? E drejte.”

“Prime time nis ne 21:30 ne tv? Po, duhet te nisi nga ajo ore. E mbase duhet nisur ndeshja e meparshme ne oren 19:00. Ashtu si ndodh prej vitesh ne Spanje.”

SANDRO TONALI DHE INTERI – “Ai ka kualitete te medha. Eshte i ri dhe ne fazen e maturimit. Kush do e bleje, ashtu si kam thene edhe me pare per Barella dhe per Sensi, do te beje nje goditje te madhe.”

“Kam besim tek Kombetarja Italiane. Ne mesfushe ka nje te ardhme te madhe. Sandro Tonali tek Interi? Pse jo, Barella dhe Sensi kane treguar te gjithe potencialin e tyre aty. Ai eshte nje emer qe Marotta duhet ta bleje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.