Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

393 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello nuk ka dyshime: “Nje lojtar i Interit beri gabimin me te shemtuar ne Europe kete jave: ja pse.”

Capello nuk ka dyshime: “Nje lojtar i Interit beri gabimin me te shemtuar ne Europe kete jave: ja pse.”
Inter Club Staff

Me sa duket Fabi Capello kete sezon eshte shume aktiv neper mediat televizive per sa i perket komentimit te ndeshjeve.

Ai ka folur gjate per ndeshjen e Interit diten e djeshme dhe pas ndeshjes me Realin, por ai nuk eshte ndalur me kaq.

Me sa duket, ai ka dashur te diskutoje perseri ndeshjen Real Madrid – Inter, te perfunduar me rezultatin 3-2 per te zotet e shtepise.

Sipas tij, ne kete ndeshje, nje nga lojtaret e Interit ka bere gabimin me te shemtuar ne Europe per sa i perket kesaj jave te Champions League.

“Po, per mua Achraf Hakimi ka bere gabimin me te shemtuar ne Europe dhe kjo gje duhet vene ne dukje.”

“Ai mund te jete nje lojtar shume i talentuar, por ne kete ndeshje nuk ishte askund dhe gaboi keqazi me ate kthim te portieri.:

“Nese rekuperohet topi, tentohet qe te rekuperohet me shpine nga porta, jo nga kundershtari. Ai dha topin ne menyre te pashpjegueshme prapa.”

“Tani behen shume gabime nga lojtaret qe me pare nuk beheshin. Tani sulmuesit prandaj rrine te gatshem, sepse presin qe dikush te gaboje, nisen dhe shenojne.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.