Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

418 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello nuk permbahet: “Nese duhet te themi te verteten, duhet te themi se Milani per Scudetto eshte nje…”

Capello nuk permbahet: “Nese duhet te themi te verteten, duhet te themi se Milani per Scudetto eshte nje…”
Inter Club Staff

Ish-tranjeri i Milan, Juventus dhe Roma, Fabio Capello, aktualisht nje opinionist televiziv, ka folur diten e djeshme perseri per Scudetton.

Ai ka dashur te ndalet te gara ne Serie A ku me shume ka folur edhe per Milanin, te cilet ne nje fare menyre i sheh shume larg titullit.

“Ne kete moment, Milani ka bere mire. Nese do te flasim per gjerat qe ata kane bere deri me tani, kane ecur mire.”

“Te gjithe e shohim dhe ata po zbaviten, por nese duhet te themi te verteten, duhet te themi se Milani per Scudetto ehste nje skuader me pak vendosmeri.”

“Nuk duket sikur kane ate vendosmerine qe nje skuader ka per te fituar nje Scudetto ndryshe nuk shpjegohen rezultate si ajo me Salernitanten.”

“Leao si Thierry Henry? Nuk eshte nje krahasim i larget, ai ka kualitete teknike goxha te larta, por duhet te permiresohet.”

“Duhet kohe, po permiresohet hap pas hapi, sezon pas sezoni. Sipas meje ka mundesi te permiresohet edhe 30%.”

“Inter? Skuadra e Inzaghi ka nje skuader shume te rendesishme dhe per mua do te jene favorit deri ne fund.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.