Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 22, 2020

Scroll to top

Top

1,166 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Capello: “Pse habiteni nga Interi i Contes? Ja cfare kam kuptuar kete vere me merkaton e Interit.”

Capello: “Pse habiteni nga Interi i Contes? Ja cfare kam kuptuar kete vere me merkaton e Interit.”
Inter Club Staff

Dje ne Teatrin La Scala ne Milano eshte mbajtur ceremonia e Fifa the Best 2019. 

Aty ishin prezent shume figura te njohura te futbollit boteror dhe jo vetem. Nder te tjere, prezent ishte edhe Fabio Capello, i cili eshte intervistuar nga Sportmediaset.

Ai ka folur per momentin e Interit dhe per zgjedhjet e bera nga zikalterve ne vere (nga drejtuesit dhe nga Conte).

Keto kane qene fjalet e tij: “Interi i Contes nuk me habit aspak qe eshte ne kete forme dhe nuk duhet te habise askend.”

“Qe ishte nje skuader e forte ishte pare qe vitin e kaluar. Eshte perforcuar edhe duke larguar lojtaret e saj me te forte.”\

“Kete vere kam kuptuar se kane qene pikerisht keto levizje drastike ato qe kane perforcuar me shume Interin si skuader sepse ata qe qendruan e kuptuan qe duhet te ndryshonin kurs.”

“Skuadra tani eshte shume e forte, mbrojtja ka treguar se eshte nje mbrojtje shume e mire.”

“Interi ka larguar Icardin po eshte perforcuar duke marre nje si Lukaku. Por mbi te gjitha une mendoj se kane gjetur nje shkathtesi te denje per Serie A per shkak te shume lojtareve italian.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.